top of page

 TUESDAY NIGHT DOUBLES LEAGUE

TEAMS
Winter 2024

1. Chris Clark & David Jones

2. Raquel/Julie/Ron Bachman

3. Kim Hanlon & Mike Tanner

4. Robert Fox & Chad Spindler

5. Judy Wagner & Anita Romkey

6. Becky Nodding & Todd Rose

Spares: 

7. Jeff Wagner & Simon Buell

8. Kevin Rhodenhizer & Amelia Savory

9.  Brooke DeMone & Spencer DeMone

10. Tracy Frowd & Megan Perrodou

11. Harvey Heinrichs & Al MacIntyre

12. Pierre Guevremont & Lynne MacKay

SCHEDULE

January 16

6:30pm

(4) 3 vs 9 (8)   A

(6) 2 vs 8 (5)   B

(1) 5 vs 11 (6)   C

8:00pm

(2) 1 vs 7 (6)   B

(5) 4 vs 10 (13)   C

(10) 6 vs 12 (6)   D

January 23

6:30pm

(4) 1 vs 8 (14)   A

(2) 7 vs 9 (16)   B

(5) 3 vs 11 (8)   C

 

8:00pm

(3) 5 vs 6 (7)   B

(12) 4 vs 12 (2)   C

(8) 2 vs 10 (7)   D

January 30

6:30pm

() 7 vs 11 ()   A

(2) 8 vs 10 (10)  B

(7) 2 vs 12 (3)   C

8:00pm

(3) 1 vs 9 (20)   B

(0) 3 vs 6 (8)   C

() 4 vs 5 ()   D

February 6

6:30pm

(7) 12 vs 8 (2)   A

(9) 9 vs 11 (5)   B

(8) 3 vs 4 (7)   C

8:00pm

(7) 2 vs 5 (7)   B

(1) 1 vs 10 (17)  C

() 6 vs 7 (W)   D

February 27

6:30pm

() 7 vs 8 ()   A

() 4 vs 11 ()   B

() 5 vs 12 ()   C

8:00pm

(7) 1 vs 6 (0)  B

() 2 vs 9 ()   C

(0) 3 vs 10 (7) D

March 19

6:30pm

() 6 vs 8 ()     A

() 10 vs 11 ()  B

() 9 vs 12 ()    C

8:00pm

() 1 vs 3 ()   B

() 5 vs 7 ()   C

() 2 vs 4 ()   D

February 13

6:30pm

() 5 vs 8 ()   A

() 1 vs 11 ()   B

() 10 vs 12 ()   C

CANCELLED

8:00pm

() 6 vs 9 ()   B

() 4 vs 7 ()   C

() 2 vs 3 ()   D

February 20

6:30pm

(7) 1 vs 12 (5)   A

(10) 3 vs 8 (3)   B

(6) 6 vs 11 (3)   C

8:00pm

(0)5 vs 10 (10) B

(6) 2 vs 7 (5)   C

(3) 4 vs 9 (14) D

March 5

6:30pm

() 3 vs 12 ()   A

() 8 vs 9 ()   B

() 2 vs 11 ()   C

8:00pm

() 7 vs 10 ()   B

() 4 vs 6 ()   C

() 1 vs 5 ()   D

March 12

6:30pm

() 8 vs 11 ()   A

() 7 vs 12 ()   B

() 2 vs 6 ()   C

8:00pm

() 1 vs 4 ()   B

() 3 vs 5 ()   C

() 9 vs 10 ()   D

Playoffs: TUESDAY, MARCH 26, 2024
  • Two draws at 6:30pm & 8:00pm

  • 8-end games 

  • Mixed Doubles Rules to be used

  • 2 points for a win, 1 point for a tie

  • Winners to post scores

  • In the event of no score being posted the game will be considered to have ended in a tie 

  •  If you cannot ice a team please contact the opposing Skip and notify the Club

 TUESDAY NIGHT DOUBLES LEAGUE

TEAMS

1. Mat Daniels & Jacqui Rowter

2. Nicky Billard & Steve Burke

3. Pierre Guevremont & Lynne MacKay

4. Ashlee Feener & Robert Fox

5. Judy Wagner & Anita Romkey

6. Becky Nodding & Terry Lantz

7. Kim Hanlon & Mike Tanner

8. David Jones & Brad Deller

9. Brooke DeMone & Spencer DeMone

Spares: 

SCHEDULE

January 10

 

(9) 5 vs 8 (7)   A

(8) 7 vs 6 (8)   B

(6) 4 vs 1 (7)   C

(7) 3 vs 2 (6)   D

BYE 9

January 31

(11) 1 vs 8 (5)   A

(3) 2 vs 5 (15)   B

(4) 3 vs 6 (6)   C

(4) 9 vs 7 (9)   D

BYE 4

February 21

(7) 1 vs 5 (8)   A

(9) 9 vs 6 (3)   B

(11) 4 vs 8 (9)   C

(5) 3 vs 7 (8)   D

BYE 2

March 14

() 5 vs 8 ()   A

() 7 vs 6 ()   B

() 4 vs 1 ()   C

() 3 vs 2 ()   D

BYE 9

January 17

 

(12) 9 vs 8 (0)   A

(8) 4 vs 5 (8)   B

(7) 1 vs 6 (9)   C

 (3) 2 vs 7 (13)   D

BYE 3

February 7

(7) 3 vs 4 (7)   A

(13) 1 vs 2 (4)   B

(9) 7 vs 8 (5)   C

(6) 5 vs 9 (10)   D

BYE 6

February 28

(3) 4 vs 9 (10)   A

(7) 3 vs 8 (6)   B

(5) 2 vs 6 (14)   C

(4) 1 vs 7 (8)   D

BYE 5

January 24

(5) 1 vs 9 (9)   A

(11) 3 vs 5 (11)  B

(7) 4 vs 6 (6)   C

 (4) 2 vs 8 (8)   D

BYE 7

February 14

(13) 4 vs 2 (2)   A

(6) 9 vs 3 (2)   B

(2) 5 vs 7 (9)   C

(9) 6 vs 8 (4)   D

BYE 1

March 7

(4) 1 vs 3 (8)   A

(1) 4 vs 7 (7)   B

(5) 5 vs 6 (4)   C

(2) 2 vs 9 (14)   D

BYE 8

Playoffs: TUESDAY, MARCH 21, 2023
  • One draw at 7:00pm

  • 8-end games 

  • Mixed Doubles Rules to be used

  • 2 points for a win, 1 point for a tie

  • Winners to post scores

  • In the event of no score being posted the game will be considered to have ended in a tie 

  •  If you cannot ice a team please contact the opposing Skip and notify the Club

bottom of page